Zaczynamy


201problemy5-10-24. Było niegdyś takie pismo „Problemy”…

Pismo upadło w roku 1993. Popularyzacja nauki rychło po polskiej transformacji ustrojowej okazała się „niereklamonośna”, dopłacać do tytułu nowe władze nie zamierzały –  i legenda polskiej popularyzacji przestała istnieć.

Dziś grupa ludzi mających do tego tytułu sentyment pragnie społecznie reaktywować go w Sieci. Organizatorem zespołu jest Bogdan Miś, w latach świetności oryginalnego pisma (za rządów redaktorów naczelnych Ryszarda Dońskiego i Alicji Tejchmowej) członek kolegium redakcyjnego i szef działu nauk matematyczno-fizycznych.

Oto, co mówi o piśmie polska Wikipedia:

Problemy – miesięcznik wydawany w latach 19451993przez RSW Prasa-Książka-Ruch w Warszawie, poświęcony popularyzacji różnych dziedzin wiedzy. Organ Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Jedno z głównych czasopism popularnonaukowych w PRL, skupiające wśród pracowników etatowych i współpracowników oraz w zespole autorskim wybitnych dziennikarzy, popularyzatorów nauki oraz literatów (m. in.Julian Tuwim, Hugo Steinhaus). W czasopiśmie zamieszczano również utwory literackie z gatunku science fiction.

Redaktorzy naczelni


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s